Z pamiętnika hazardzisty.

Moje Narzędzia

Uwaga: Niektóre z podanych niżej linków to linki afiliacyjne. Kliknięcie nic Ciebie nie kosztuje, ale mi może pomóc. Jeśli bowiem zdecydujesz się zakupić dany produkt, to zarobię na tym drobną prowizję.  Opisuję tylko te produkty, z których aktualnie korzystam i z których jestem zadowolony. Skoro okazały się pomocne dla mnie, to mogą przydać się i Tobie.

Edukacja Własna

PreflopSolved

Zawsze miałem problem z zapamiętaniem tysięcy strategi preflopowych. Próbowałem wielu różnych technik pamięciowych, żadna jednak nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. W dodatku sprawdzanie swoich decyzji w solverze zawsze było czasochłonne oraz niezbyt wygodne. Dlatego stworzyłem PreflopSolved, przede wszystkim dla siebie, aby poprawić skuteczność i efektywność nauki. W końcu czas to pieniądz. Teraz z tego narzędzia możesz skorzystać również Ty.

Monker Solver

Praktycznie każde rozwiązanie użyte w PreflopSolved zostało najpierw policzone w Monker Solverze. Jest to pewnie najbardziej popularne narzędzie do liczenia strategii preflopowych. Warto dodać, że obliczenie symulacji dla np. 8 osobowego stolika na 40bb może na potężnym serwerze zająć do kilku tygodni. A więc do takiego zadanie nie użyjemy naszego domowego Peceta. Ale już do przeglądania zakupionych symulacji jak najbardziej. Monker potrafi również rozwiązywać pule wieloosobowe na posftlopie.

PioSolver

Najpopularniejszy pokerowy solver. Jego ograniczeniem jest rozwiązywanie rozdań tylko dwuosobowych, ale za to jest w tym bardzo szybki i dokładny. Dzięki niemu jesteśmy w stanie rozwiązywać spoty postflop podając na wejściu range obu graczy, wielkość stacka, wielkość betów oraz dokładność, do której chcemy liczyć. Najwyższa wersja obsługuje również preflop. Ciężko dzisiaj wyobrazić sobie pokerowe analizy bez tego narzędzia. 

Narzędzia InGame

Hand2Note

Moim zdaniem zdecydowany lider na rynku nie tylko jeśli chodzi o HUD, ale też o analizę własnej gry. Program od konkurencji wyróżnia przede wszystkim szybkość działania, a także możliwości konfiguracyjne. Na PokerStars działanie niektórych funkcji jest ograniczone (i bardzo dobrze, moim zdaniem), ale na pozostałych roomach możliwości programu są przeogromne: choćby dynamiczny HUD czy diagramy preflop/postflop. 

StarsHelper

Jak sama nazwa wskazuje, programik pomaga nam w grze na PokerStars. Do najciekawszych funkcji należy HUD, dzieki któremu możemy podejżeć Pot Oddsy, Bluff Equity, historię rozdania, czy pozycję na stole. Potrafi też kolorować nam stoły w zależności od wielkości stacka albo poustawiać stoliki na ekranie. 

StackAndTile

O ile StarsHelper pokłada nam stoliki PokerStars, o tyle problem pojawia się, kiedy gramy na większej ilości roomów. I tutaj z pomocą przychodzi ten mały programik. Poradzi sobie z większościa poker roomow. Nieoceniona pomoc, jeśli nie chcemy przegapić któregoś stolika w trakcji większej sesji.